Jak jsem si málem nekoupil auto

Po letech spoření, ale hlavně po kariérní změně, k níž jsem se odhodlal, rozhodl jsem se poohlížet se po novém, nebo spíše pár let starém, dobře zajetém a nepříliš náročném voze. Po několika týdnech prohlížení nabídek, recenzí i hrstce návštěv autobazarů jsem si vybral konkrétní značku a typ. Stačilo jen trpělivě čekat, než se najde nejvýhodnější inzerát. I k tomu celkem brzy došlo. To nejhorší mě nakonec potkalo se samotnou koupí auta.

Celý příspěvek…

Jak jsem (ne)měl covid

Každou zimu jsem míval virózy. Když mě nepřepadly už na jejím začátku, okolo listopadu, dostihly mě na konci, v únoru, v březnu. S příchodem covidověku se ale všichni začali všech stranit, nosíce roušky a respirátory. Běžná chřipka jako by i pro mě přestala existovat, a zima 2020/2021 se tak stala po dlouhé době tou první, kterou jsem přečkal bez jakýchkoli příznaků nemoci. Následující zima dlouho vypadala podobně, ale na konci ledna se všechno změnilo.

Celý příspěvek…

Königstein, Bastei und die severočeská nej…

Když jsme měli s Paiou možnost přidat se k výletu do Českosaského Švýcarska, šlo o nabídku, která se nedala odmítnout. Jednak jsme se do tamějších končin dlouhodobě chtěli vydat, jednak jsme nemuseli řídit, což se u jednodenního výletu na takovou dálku hodí. Hlavní cíle představovaly saská tvrz Königstein a nedaleký skalní komplex Bastei, ale když už jsme měli cestu kolem, zastavili jsme se i u několika geografických zajímavostí a nedalekých geocaches.

Celý příspěvek…