Jak nasrat celou policejní stanici

Zkusit vytočit veřejné činitele lze například parkováním na jejich místě, nebo radši dvou, pro což se rozhodli civilové z Vysočiny. Měšťáci, kteří byli povoláni k řešení situace, svým kolegům z OŘ PČR, pro něž je parkoviště vyhrazeno, obutím auta moc nepomohli. Parkující rodinka totiž všem vypálila rybník, nežadonivši o zutí, nýbrž sebravši se a odkráčivši… nejspíš na nádraží.

Celý příspěvek…

Četař a blbec

Většina lidí, které za život potkáte, jsou jen do ztracena hledící kolemjdoucí nebo spolucestující, kteří si vás prohlédnou jen zběžně, a to nejhorší, co od nich můžete čekat, je, že se o vás v tlačenici otřou. O něco otravnější jsou případy, kdy si vás vyhlídne pouliční prodavač nebo chudák žurnalista, který musí v terénu zapisovat vaše oduševnělé odpovědi na anketní otázky (pro něj je to nepoměrně větší otrava než pro respondenta); ale taková je někdy práce a s přimhouřením oka to přežijeme. Nepochopitelné je pro mě ale to, když se jeden obyčejný kolemjdoucí zničehonic vetře k druhému a chce s ním navázat zcela bezduchý rozhovor. Modelový případ jsem měl možnost asi před dvěma týdny pozorovat.

Celý příspěvek…

Výstup z šaliny na vlastní nebezpečí

Hromadná doprava v Brně, asi jako kdekoli jinde, je tak vděčným tématem debat a dějištěm tolika pamětihodných událostí, až lze někdy říci, že realokace lidských zdrojů (normálně česky přesun lidí odněkud někam jinam), jakožto její hlavní a samozřejmý účel, zůstává na pozadí zájmu. Ty nejvybranější historky se odehrávají jistě v nočních rozjezdech, ale i klasický denní provoz může krom napěchovaných vozů a přetékajících nástupních ostrůvků nabídnout svou dávku záživností.

Celý příspěvek…