Bloguje končí, Pán bloguje dál

Skončila první pětiletka stránek Pán bloguje, a jak se ukázalo, skončila i celá éra Bloguje.cz. Když jsem se tu a tam zamýšlel, jak bych asi někdy pojal úvahu, která by reflektovala předchozí léta, určitě by v ní bylo něco o tom, že za těch pět roků bylo příspěvků žalostně málo, že jeden celý rok nebyly vůbec žádné, že se to asi nedalo číst, když průměrná roční návštěva byla do tisícovky lidí a průměrný počet komentářů asi tak “0,0 nic”, že to, co jsem napsal tehdy, bych už teď asi nenapsal (ať už pro změnu v názoru či ve stylu psaní – pozitivní i negativní), že to a ono a támhleto… Ale že by dřív skončilo Bloguje, no to by mě ani ve snu!

Leč stalo se. A neobešlo se to bez konsekvencí. Po prvotním šoku bylo třeba si vydechnout, že Bloguje ještě jede, že nejsou ztraceny příspěvky (byť zálohované), data jejich původního zveřejnění, posloupnost a podobně. Horší bylo najít náhradu za prostředí Bloguje, na které jsem si za ta léta zvykl a které jsem si i patřičně vypiplával, aby vypadalo aspoň trochu přívětivě a “reprezentativně”. Začít nanovo s crcáním, tentokráte ve WordPressu, to byla poměrně jasná volba. Ostatně využít služeb tohoto systému jsem se chystal už pár let, jen nebyl důvod – tak teď je.

Horší bylo hledání místa, kam by se celý blog nahrál. Zásadní bylo splnění podmínek a) co nejestetičtější doména 2. řádu; b) co nejnevtíravější reklama. Tady musím chválit Bloguje, protože to plnilo oboje. Reklama v něm nebyla žádná a paan.bloguje.cz mi přirostlo k srdci tak, že název prostě musím ponechat. Jen pod novou adresou paan.ic.cz. Snad se časem osvědčí neméně dobře.

Přečteno 1144krát.

Davaj hodnocení ↴
[Průměr: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..