Šestého dne po přesunu…

Asi šest dní mi trvalo realizování nejpalčivějších úkolů týkajících se převodu blogu na nový systém. S výsledkem jsem ale vcelku spokojen. Podařilo se mi najít decentní a zároveň funkční téma (i když původní téma Eternity z Bloguje mi bude chybět, zvykl jsem si na něj), dokonce jsem ho i v rámci možností přeložil, nemoha si odpustit menší vtípek, kdy jsem nápis Edit přepsal na Pyjav – ale jen v adminské sekci, neznalý čtenář by asi těžko chápal, k čemu odkaz slouží, ba co víc, mohl by se pohoršit a tvrdit, že už jsem tam rovnou mohl napsat něco jako Chuj nebo třeba Pichu-Pichu. To mě přivádí na myšlenku připojit k blogu vyhledávácí pole s nápisem Szukaj. Už teď je prostor blogu silně multilingvní, polština se v něm zatím neobjevila, takže chyba tak, udělám to.

A aby mnohoznačností nebylo málo, došlo mi, jak pitomě vlastně adresa paan.ic.cz vypadá – stačí odhodit jedno áčko a tečku a panic je na světě. Tak jsem rád, že při psaní bez diakritiky používám spřežku aa, že to tak nebije do očí. Třeba si toho nikdo nevšimne =) A nakonec i kdyby, aspoň to učiní adresu o trošku zapamatovatelnější…

Konečně jsem zavedl samostatnou stránku Les bons mots, což mi původní koncept nedovoloval. Takže teď už budou všechny krátké průpovídky pěkně přehledně na jednom místě. Novinkou je pak dlouho připravovaná stránka s malmoty v obrazech, kde se objeví samé šílené hrubice z tuzemských reklamních bannerů.

Dočasně (snad) mizí z blogu písmo Comic Sans. Používal jsem ho od začátku a hodně se mi líbilo. Sice jsem se někdy před půl rokem dočetl o tom, že je celá komunita lidí chovajících k tomuto fontu upřímnou nenávist, ale nevadí mi to. Vybral jsem si ho svobodně, naprosto neinformován o jakékoli jeho (ne)popularitě, a stejně svobodně jsem se rozhodl u něj zůstat. Tady ale zatím vidím, že by si setrvání u Comic Sans vyžádalo ruční tagování v každém příspěvku, což se mi dělat nechce. Ale až kdesi v hlubinách kódu vykopu nějakou automatickou funkci, která textu přiřazuje proměnnou font, patřičně její hodnotu změním.

U osekaného, nevypovídajícího a celkově nekorektního pojetí perexu zatím zůstávám. Je mi líto řadu slovních hříček v nich mazat, přesunout je není kam a střídat osekaný perex s perexem normálním (tedy prvním odstavcem textu), to taky není nejlepší řešení. Každá možnost je ale lepší než nemít perex žádný, a nutit tak nebohého čtenáře odrolovat ruli virutálního toaleťáku až na konec, aby se dostal k příspěvku, který hledá, nebo prostě jen tak prošel titulky.

Nakonec nápad propojit blog s účtem na Twitteru, kde bych odsypával aktuální hlody, co mě kdy během dne napadnou, aspoň prozatím ponechávám jenom jako možnost vylepšení v budoucnu. Čas nám nakonec stejně vždycky ukáže… zač je toho osel.

Přečteno 823krát.

Davaj hodnocení ↴
[Průměr: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..