Naprosto „normální“ soutěž o tříletou miss

Nedávno jsem při krátkém přepínání opět zabrousil na jeden z kanálů, na němž sotvakdy dávají něco koukatelného, na Love. Musel jsem na to, pln údivu, zůstat chvíli civět. Dávali pořad o americké soutěži krásy pro děti. Rodičům všech zúčastněných přišel celý koncept zcela normální a zábavný. Hlavou myslící Evropan však žasne nad tím, jak je to perverzní.

Nemám nic proti tomu, že se miniaturní slečny rády líčí, oblékají za princezny nebo podobné krasotinky a tak. Je to vcelku běžná praxe. Rozumím i tomu, když si banda mamin řekne: “Hele holky, pojďme těm našim treperendám uspořádat nějakou jakože módní přehlídku. Bude to sranda, děcka se vyblbnou a my dáme kafčo a hodíme řeč.” Co by ne, když to baví mrňata i jejich matky. Způsob, jakým to pojali v tom televizním pořadu, je ale jak z jiné planety.

Představte si normální soutěž o miss. Dlouhou, organizovanou, přísnou a kompetitivní. A představte si, že tam na pódiu není třiadvacetiletá sexy bombička, ale její teoretická dcera, o dvacet let mladší dítě. Dítě, které to po několika hodinách přestane bavit, které tam usíná, ale spát nesmí, které je pak otrávené a smutné a které třeba nakonec prohraje, protože se porotě víc líbilo jiné.

Představte si, že malá holčička jde dělat promenádu v plavkách před bandou dospěláků. Rodič jí ještě předtím aplikuje speciální lepidlo na zadek, aby se ze spodku plavek náhodou nestaly tanga. Hrůza pomyslet přece. Ale jinak je to naprosto v pořádku, říkají. Nic na tom není, dělat promenádu v plavkách s děvčátky ze školky, říkají. Eh. Ani nevím, kde začít, protože je to zvrácenost ve všech ohledech.

Promenáda v plavkách má jediný účel – ukázat nahotu, hodnotit tělo, ale nezacházet do intimnosti. Může mi někdo vysvětlit, k čemu to je, když před vámi stojí mrně, co se nedávno naučilo chodit? A ne, nepřijímám názor, že je to v pořádku, protože těm holkám to nevadí, že je to pro ně jen sranda. Nemají o tom totiž pojem! Ono by z optiky dětí mohlo být v pořádku i to, kdyby tam byly nahé i kdyby se tam natáčelo péčko. Nedojde jim závažnost celé situace! Zúčastnění pokrytci by si ale měli uvědomovat, co dělají! Jenže jsou to pokrytci.

Plavky jsou symbolem celé soutěže, která ženu redukuje na tělo a která jasně říká, čí tělo je a čí není hezké. Dovede si vůbec někdo z těch vypatlanců uvědomit, jak se na svojí dceři podepisuje? Že jí od nejútlejšího věku vkládá do hlavy, že záleží jen na kráse? A jak to ovlivní život té, co jako malá nebyla pro stovku lidí dost hezká? Jak si bude sama sebe vážit, až vyroste, a že ještě vyroste do krásy? Nebude. Sebevědomí bude mít v háji, půjde z jednoho špatného vztahu do druhého, bude z ní akorektička a kdo ví, co ještě. A co se stane s tou malou, co vyhrála? Brzy jí to stoupne do hlavy, a i když bude v dospělosti ošklivá a třeba ani nikdy nic nedokáže, bude se nad všechny povyšovat. Obě budou vyřízené. A proč? Jen proto, že je jejich rodiče vzali na debilní soutěž krásy, která byla úchylně navážno, jen proto, že si jejich matky, všechny blbé a některé i hnusné, chtěly skrze ně samy něco kompenzovat.

Přečteno 932krát.

Davaj hodnocení ↴
[Průměr: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..