Předvolební prezidentská prognóza

Pro publikum přináším příspěvek plně pojmenovaný Předvolební prognóza podložená půlstoletím podezřele pravidelných počtů písmen prezidentských proprií. Ne, nejedná se o další variaci na povídku na P, s jakou proslul recesistický kandidát na prezidenta a bavič Miloš Knor. Jde o nesmrtelně vážně míněný text, který upozorňuje na zvláštní pravidelnost ve jménech, respektive příjmeních českých a československých prezidentů.

Celý příspěvek…

Volební štvanice, druhé kolo

Trochu nedopatřením jsem od předchozího textu o volbách nic nenapsal, takže tyhle dva články budou hned za sebou. Ale je to nakonec dobře. Ctěný čtenář tak může ze všeobecné argumentace z předchozího povídání plynule přejít k sice kratšímu, ale o to konkrétnějšímu vyprávění o úskalích příprav (nejen) na druhé kolo prezidentské volby. Upozorňuju, jde o papírová čísla a nejsou pěkná.

Celý příspěvek…

Volební štvanice a proč elektronizovat

Jedny volby jsou pryč a další se už rýsují na obzoru. A po nich hned další a další a další… Po poslaneckých prezidentské, po nich senátní a obecní, pak evropské a zase dokola. Až do roku 2027 nás čekají každý rok minimálně jedny. Volby, které stojí čas nejen řadové voliče, jejichž takřka nesplnitelným úkolem je si vybrat kloudné politické zástupce a pak zvednout zadek a hodit jejich jména do uren, ale také tisíce lidí, kteří je mají v náplni práce. Volby, které si vyžádají vedle moře času i metry nervů a tuny materiálu. Volby, které by to šlo dělat snáz.

Celý příspěvek…