Toaletní luxus

I když se v životě často neubráníme dojmu, že veškerá naše snaha končí v hajzlu, že nejlepší by bylo se na to na všechno vysrat a že i ten toaletní papír je úplně na hovno, je to právě vytříbenost sanitárních technologií, která dělá svět o mnoho snesitelnějším a která je pro nás natolik samozřejmá, všední a komunikačně zapovězená, že nikoho téma, které by mohlo tvořit obsah Úvahy o hovně, ani nenapadne, natož aby ho rozpracovával. Přesto…

Všichni jsou si v hovně rovni, jak pravil klasik, drtivá většina lidské činnosti končí dříve či později právě tím, a pokud někdo není zlatá rybka, jíž její mimoděk zachránce otráveně řekl “neser” a jež po třech dnech praskla, tak je i aktivním producentem, proto je namístě se trochu pozastavit a uvědomit si, v jakém pohodlí se může takřka každý z nás všedních “západních” lidí každodenně vysrat.

Po Zemi chodily a chodí miliardy lidí bez vědomí o existenci toho, čemu říkáme splachovací záchod. Bez něj musí lidi leckam jinam a sotva si u toho někdo popiskuje, čte časopis nebo hraje Angry Birds. Na hnoji, v kadibudce, na tureckém záchodě, někde, kde je písek, kterým se to pak zasype, nebo v lese s lopuchem se s tím nikdo takříkajíc nesere, udělá, co je potřeba, a rychle pryč. O upgradech, vyhřívané podlaze, která zajistí, aby uživatele nezábly nohy, jemném třívrstvém papíře, neřku-li přímo bidetu, umyvadle na dosah ruky a nepřeberném množství všelijak vonících odéreliminátorů se nesnilo nikomu do sklonku 2. tisíciletí našeho letopočtu a mnoha lidem ani potom.

Jestli si někdy budete říkat, že se z problémů kolem sebe nejspíš brzy poserete, nechte se utěšit tím, že aspoň to vám bude v dnešní době v maximální možné míře zpříjemněno =)

Text byl vytlačen podobně jako román Na cestě – na elektronický hajzlpapír.
Až se zvednete, spláchněte cookies a umyjte si ruce.


  1. Pokud vás právě přečtené pohoršovalo svou vulgárností, tak sorry, s politickou ani žádnou jinou společenskou korektností netančím.
  2. Přepadávaly-li vás záchvaty smíchu, měli byste se zamyslet, jestli nemá váš smysl pro humor stejnou kvalitu jako to, čemu se smějete.
  3. Pakliže vás řádky výše přiměly k zamyšlení a vzdání holdu vynálezcům a vylepšovatelům hygienických zařízení, jejich účel byl splněn.

Přečteno 1004krát.

Davaj hodnocení ↴
[Průměr: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..