Když jsem před lety chtěl skrýt své kontaktní údaje v registru domén .cz, byl jsem nucen zřídit si a pomocí tří PINů validovat účet ve službě mojeID. Na tom by samo o sobě nebylo nic špatného, jenomže jsem při zakládání účtu přes registrátora zanedbal jednu zásadní věc – uživatelské jméno pro mojeID. Vyfasoval jsem tedy automaticky generované jméno, jehož znění jsem nikdy nebyl schopen si vštípit do paměti a které za žádných okolností nelze změnit. Také kvůli tomu jsem mojeID k ničemu jinému než skrytí kontaktu v registru domén nevyužil. Postupně ale dozrál čas tuto službu vzít na milost a změnit účet – založením zcela nového a převedením domény.
Rubrika: IT aj já
Související příspěvky ve WordPressu
Při tvorbě blogu se úvahy autora, jak vylepšit jeho strukturu a vzájemné propojení jednotlivých textů, dříve či později pravděpodobně stočí k myšlence, jak na konci každého textu odkázat čtenáře k četbě dalších podobných textů. WordPress pro to nabízí jedno elegantní, dosud však poměrně skryté řešení, a to na bázi štítků (tagů).
Jak jsem s WEDOSem přesouval hosting
Pokud patříte mezi letité zákazníky WEDOSu, patrně jste se také setkali s tím, že když jste na svých stránkách chtěli začít používat novější verzi PHP než 7.3, v nabídce jste ji nenašli. Mohli jste také zjistit, že její zpřístupnění není zrovna triviální úkol a neobejde se bez faktického zřízení zcela nového hostingu a ručního přesunu všech dat. Pokud vás tato skutečnost, podobně jako zprvu mě, odradila, nenechte se. Nakonec zjistíte, že to zas až tak nebolelo a že to zvládnete možná i za jedno odpoledne.