Jólatrérök: Zkáza vánočních stromků

O Vánocích, ať je mi pět, pětadvacet nebo padesát, se vždycky kochám vánočními stromky. Spolu s vůní jehličí, cinkotem zvonku, šumem prskavek a s dárky pod nejnižšími z větví tvoří nazdobený smrček jedinečnou směs vjemů, která se nesmazatelně vryje do paměti. Tradici vánočních stromků ale paradoxně nesnáším právě proto, že je mám rád. Rostou celá desetiletí a každoročně se prachsprostě a zbytečně spotřebovávají. Nechat se pokácet, na pár dní vyšňořit, vyhodit a rozemlít, to je jejich úděl.

Celý příspěvek…

Vánoční lidé

Všude ve městech je před Vánoci vždycky hromada lidí. Všichni je vidí. Vypadají docela normálně, obyčejně, ale nejsou takoví. V žádnou jinou roční dobu je nepotkáte. Nevzpomenete si, jak vypadali ti, které jste potkali loni, protože jste je nejspíš nikdy předtím ani potom neviděli. Ani ty letošní pravděpodobně už nikdy neuvidíte. Jsou to lidé, kteří se v listopadu začnou klubat jakoby odnikud, celý prosinec se rojí v obchodních centrech a na trzích a po Novém roce zase někam zalézají. Buď se uloží do stavu hibernace, nebo jejich životní cyklus končí. Jsou-li aktivní, žijí hektickým životem, jehož smyslem je nahromadění co největšího množství hmotných statků, které jim zajišťují přežití na dalších 11 měsíců. Podle aktivního období se jim říká vánoční lidé, odborně jsou to příslušníci druhu Homo saturnalis.


Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Důvodem je to, že je nejlepší se vánočním lidem vyhýbat a žádná podrobnější data o nich nesbírat. Nepomáhejte mi článek vhodně rozšířit, radši se kryjte! =)