Co je propaganda? Teoreticky cokoli

Poslední měsíce se pro nás otázka, čemu máme věřit, a to hlavně v médiích, stává palčivější než kdy jindy. Zrovna včera jsem zahlédl kousek Událostí, komentářů, v nichž se, jak už bývá v posledním roce zvykem, probírala situace kolem Ukrajiny a Ruska. Moderátor Daniel Takáč se během nich věnoval spolu s jedním europoslancem mimo jiné tématu propagandy. Asi nejdůležitější otázka, která v průběhu debaty padla, byla: „Jak se dá proti šíření dezinformací bojovat?“ A já dím, že těžko a systematicky nijak.

Celý příspěvek…

Americký konvoj a česká názorová pluralita

Kolona spojeneckých vojenských vozidel už chválabohu odtáhla za kopečky, takže teď, když se mediálně-společenské vody okolo tohoto tématu zase uklidňují, se k okolnostem kolem něj můžu v klidu krátce vyjádřit.

Nehledě na tábory, ať už proamerické, proruské, nebo jakékoli jiné, se myslím můžeme shodnout na dvou pozitivech, které průjezd amerických vojáků přinesl. Za prvé je to fakt, že byl tankodrom D1 konečně využit správným druhem vozidel a už ho nemusíme mylně nazývat dálnicí. Druhé pozitivum jde daleko za hranice této události a přinesli je sami Češi. Opět předvedli svou názorovou rozpolcenost. Zaplať pánbů.

Celý příspěvek…